Уряд Молдови ухвалив рішення про продовження надзвичайного стану

Уряд Молдови ухвалив рішення про продовження надзвичайного стану

Кабінет міністрів Молдови затвердив проект, який передбачає продовження надзвичайного стану ще на 45 днів, починаючи з 24-го червня 2022 року.

Ініціатива, за яку проголосували в середу, має бути представлена ​​у парламенті. Даніелла Місаїл-Нікітіна, державний секретар МВС, заявила, що нинішня притока біженців нижча, ніж на початку війни в Україні, але непередбачувана ситуація в сусідній державі може призвести до значного збільшення будь-якої миті. За уточненими даними, зараз на території Молдови перебуває понад 73 тисячі громадян України, з них понад 40 тисяч дітей.

Державний секретар МВС також заявила, що війна впливає на торговельні зв’язки та ланцюжки поставок, включаючи постачання продовольства та нафти, а також перенасичення транспортної інфраструктури Молдови. «Тому необхідно переоцінити рішення та заходи, які зміцнять життєво важливі процеси в країні та регіоні», — пояснила держсекретар. За її словами, також зберігаються ризики, пов’язані з постачанням до країни електроенергії, природного газу та нафтопродуктів.

У зв’язку з цим важливе продовження надзвичайного стану, щоб мати можливість оперативно втрутитися. «У ситуації, що склалася, як і раніше, існує потреба в важелях і інструментах для швидкого та ефективного прийняття рішень, які, на жаль, не можуть бути прийняті в умовах нормальної нормативно-правової бази», — сказала вона.